Sanford Meisner (Ağustos 31, 1905 – Şubat 2, 1997)

 
Sandy olarak biliniyor... Amerikalı oyuncu, eğitmen ve Meisner tekniğinin yaratıcısı olan Sandy, Stanislavsky’nin yarattığı metod oyunculuğun temsilcilerinden biri. İki asal oyunculuk problemi üzerine yarattığı teknikte oyunculara, karşısındakini dinlemeyi ve düşünmemeyi öğreterek oyuncunun anın içinde olmasını amaçlıyor...

Yetiştirdiği oyuncular: Sandra Bullock, Dylan McDermott, James Caan, Steve McQueen, Robert Duvall, Gregory Peck, Jack Lord, Bob Fosse, Diane Keaton, Peter Falk, Jon Voight, Jeff Goldblum, Grace Kelly, James Doohan, Manu Tupou, Tony Randall ve Sydney Pollack. Meisner tekniği sadece oyuncular için değil aynı zamanda yönetmenler, yazarlar ve öğretmenler için de faydalı. Meisner ile çalışmış olan yönetmenler arasında da Arthur Miller ve David Mamet var.

Uta Thyra Hagen (Haziran 12, 1919 – Ocak 14, 2004)

 
Almanya doğumlu, Amerikalı, aktris ve oyunculuk eğitmenidir. Uta Hagen’ın erkek kardeşi Holger Hagen daha sonrasında Almanya’da aktörlük yapmıştır. “Respect for Acting” adlı oyunculuk kitabı her oyuncunun tüm hayatı boyunca dönüp bakması gereken bir el kitabı niteliğindedir. Uta Hagen, New York’ta tanınmış bir oyunculuk okulu olan HB Stüdyo’da eğitmenlik yapmıştır.

Amerika'nın önde gelen eğitmenlerinden olan Hagen, Matthew Broderick, Christine Lahti, Amanda Peet, Jason Robards, Sigourney Weaver, Liza Minnelli, Whoopi Goldberg, Jack Lemmon, Charles Nelson Reilly, Manu Tupou, Debbie Allen, Al Pacino gibi oyunculara eğitim vermiştir. Ayrıca, Judgment at Nuremberg adlı filmde Judy Garland'a ses ve Almanca aksan koçluğu yapmış ve Garland bu filmdeki performansıyla Oscar'a aday gösterilmiştir.