Berfu Aydoğan

Berfu Aydoğan

Galatasaray Üniversitesi ve Paris Sorbonne Üniversitesi ‘nde Felsefe eğitimi gördü. Aynı yıllarda İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda Müzikal Tiyatro Bölümü’ndeki eğitimini de tamamladı. Bu eğitiminin hemen ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Sidikli Kasabası Müzikali adlı Broadway müzikaliyle profesyonel oyunculuk hayatına başladı. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü tam burslu kazandı ve o yıllarda İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda rol almaya başladı. Yeditepe Üniversitesi'ndeki oyunculuk eğitimiyle aynı anda Michael Chekhov Europe hocalarından Michael Chekhov Tekniği eğitimi aldı.

Master eğitimini Hacettepe Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde yaptı ve 2019'da Sevim Burak'ın İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar oyunu üzerine yazdığı ve yönettiği yüksek lisans teziyle oradan da mezun oldu.

Çağdaş oyunculuk tekniklerine olan ilgisi dolayısıyla 2021-2022 yıllarında Atina'daki Attis Theatre'da Theodoros Terzopoulos ve Savvas Stroumpos'tan Terzopoulos Tekniği eğitimi alarak oyuncunun temel enstrümanı olan beden kullanımı, nefes ve ses teknikleri üzerine çalışmalar yaptı.

2021'de Kadıköy Emek Tiyatrosu'nda Sanki Hiç Unutmayacakmış Gibi adlı tek kişilik performansına başladı. 2014'ten bu yana aralıksız görev aldığı İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda bu sezon Arthur Miller'ın Cadı Kazanı oyunuyla sahnede yer almaya devam etmekte.