E
R
I
C
M
O
R
I
S
Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7
Icon 8

Eric Morris Oyunculuk Atölyesi

“Her oyuncu için amaç şu noktaya ulaşmaktır; ‘ben ne yaptığımı ve nasıl yaptığımı biliyorum’ ve ‘ben neyi nasıl yaptığımı bildiğimi de biliyorum’.
Bu noktaya geldiğinizde artık kim sizi durdurabilir ki?!”

Eric Morris tarafından 1960’lı yıllarda ortaya çıkarılan, Psikiyatr Carl Jung’un felsefesinden hareketle şekillenen Eric Morris Oyunculuk Tekniği; “oynama” olgusuna tamamen karşıdır. Oyuncuyu özgürleştirmeye, günlük hayattaki duygusal karmaşasından arındırmaya ve “olma” durumunu nasıl aktarabileceğine odaklanır.

Eric Morris Tekniği; oyuncuların kendilerini daha rahat hissetmelerine, duygusal olarak daha derinlere inmelerine ve daha doğal performanslar sergilemelerine yardımcı olmak için kullanılır.


Eric Morris Kimdir?

Amerikalı oyuncu koçu, yazar ve yönetmendir.

1950'lerde New York'a taşınmış, tiyatro eğitimi alarak kariyerine Broadway sahnesinde başlamıştır.

Morris, 1950'lerin sonlarında ve 1960'ların başlarında New York'ta oyunculuk eğitimi almış ve Stella Adler, Lee Strasberg ve Sanford Meisner gibi ünlü oyunculuk eğitmenleri ile çalışmıştır.

Yıllar sonra Los Angeles'a taşınmış, film ve televizyon projelerinde de kendini göstermiştir. Yönetmen olarak da birçok film ve tiyatro yapımında yer almıştır.

Oyunculuk eğitmenliğine başladıktan sonra, birçok ünlü oyuncuya eğitim vermiştir. Öğrencileri arasında Jack Nicholson, Johnny Depp, Alicia Silverstone, Scarlett Johansson ve Jim Carrey gibi isimler yer alıyor.