W
O
R
K
S
H
O
P
Icon 1
Icon 2
Icon 3
Icon 4
Icon 5
Icon 6
Icon 7

Çağ Çalışkur ile Meisner Tekniği  

Meisner tekniği pratikte oyuncu adaylarını ben odaklı olmanın dışına çıkararak, onlara kişilere ve çevrelerine karşı daha duyarlı olmanın yolunu gösterir. Duyuları daha açık, çok daha iyi dinleyen, daha az düşünüp, dürtülerinin sesini duyabilen oyuncular yaratır.

Advanced Kamera Önü / Demoreel Atölyesi  

7 Hafta sürecek olan atölyede eğitimin ardından herkese ayrı ayrı 2 metinli profesyonel bir demoreel çekimi gerçekleştirilecektir.

Çağ Çalışkur ile Karakter Yaratma  

Oyunculuk mesleğini yapabilmenin, bir metni ya da senaryoyu anlayabilmenin, bir rolle ilişki kurabilmenin yolu insanları anlamaya çalışmaktan geçer.

Online Reji Atölyesi  

Tiyatro yönetmenliği insanın kendini sürekli yıkıp yaptığı, sabır gerektiren, zor bir süreç. Bu meslek çoğunlukla hayatınızı ona göre yaşamayı talep ediyor.

Online Meisner Oyunculuk Atölyesi  

Meisner tekniği pratikte oyuncu adaylarını ben odaklı olmanın dışına çıkararak, onlara kişilere ve çevrelerine karşı daha duyarlı olmanın yolunu gösterir.

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi  

Yazarlık eğitimi, hem teknik hem de teorik olarak üretme sürecine fayda sağlar. Şimdiye kadar denemeler yapmış ya da hep aklınızın ucunda duran yazma fikrini eyleme dönüştürememiş olabilirsiniz.

Can Kılcıoğlu ile Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi  

Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi’nde; oyuncunun kendisini ve oyunculuk sınırlarını daha iyi tanıması, bu yeteneğini kamera önündeki oyununa yansıtması hedeflenir.

Step by Step Dans Atölyesi  

Dans konusunda bilgi birikiminiz ne olursa olsun, Step by Step Dans Atölyesi’nde 40 saatlik prova süreci ile adım adım bir sahne gösterisinin nasıl hazırlandığını deneyimleyebileceksiniz.

Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi  

Kamera Önü Oyunculuk Atölyesi’nde; oyuncunun kendisini ve oyunculuk sınırlarını daha iyi tanıması, bu yeteneğini kamera önündeki oyununa yansıtması hedeflenir.

Çağ Çalışkur ile Eric Morris Sistemi  

Eric Morris oyunculuk sisteminin temeli, üzerinde sıkça durduğu ‘olma’ kavramıdır. Olma, kişinin kendi içiyle bağlantıya geçerek gerçeğinin farkında olması ve bu yolla ne hissettiğinin farkındalığını yaşayarak organik bir varlık olarak işlemesi ve gerçekliğini ifade etmesi durumudur.

İbrahim Çiçek ile Oyunculuk Atölyesi  

Bu atölye oyuncunun kişiselleştirme, kastetme ve karşıya geçirme yöntemleriyle sahnede biricik olmasını, kişisel engellerini aşabilmesini ve oynayacağı karakteri özgürce yaratabilmesini hedeflemektedir.

Korhan Başaran ile *La Poetika  

Bu atölye, katılımcıların içsel duygularını ifade etmenin farklı yollarını keşfetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Katılımcılar, bedensel araştırma ve temel farkındalık egzersizleriyle kendilerini ifade etmenin yeni yollarını deneyimleyecekler

Craft Oyunculuk Atölyeleri  

Craft Oyunculuk Atölyesi; oyuncu ve oyuncu adaylarımızın; sahne üzerinde veya kamera karşısında yetenek ve donanımlarını en verimli şekilde kullanabilmesini, karar verme mekanizmasını geliştirmesini, enstrümanı olan beden, ruh ve beynini bütün olarak eğitebilmesini, üretici ve yaratıcı sürece hazır hale gelmesini sağlayan bir programdır.

Dramaturji Atölyesi  

Dramaturji atölyesi, oyuncunun canlandıracağı karakterleri ve hikâyenin temel dinamiklerini anlaması ve içselleştirmesi üzerine çalışmalar yürütür. Atölyeye katılım sağlayan oyuncularımız, bu analizlerin sahne üzerindeki pratik karşılıklarını da deneyimleme fırsatı elde etmiş olur.

Audition Teknikleri Atölyesi  

Ezberleri unutturan, uykuları kaçıran audition günü geldiğinde, hazır olmak istemez misiniz? Tecrübeniz ve bilginiz ne kadar çok olursa olsun, deneme çekiminde gerilim yaşayabilir, istediğiniz role seçilemeyebilirsiniz.

Diksiyon Atölyesi  

Türkçe konuşma dilinin temel kuralları, boğumlama, vurgu ve tonlamanın yanı sıra, sözcük duygusu, söz beden ilişkisi ve entonasyon konularını içeren kapsamlı diksiyon atölyemiz, oyuncu adayımızın ses kullanımı ve konuşma becerisini geliştirmeyi amaçlar.

Doğaçlama Atölyesi  

Temel sahne dinamikleri ve oyun inşâası, mekân yaratma, eylem, etki-tepki, çatışma, kreşendo gibi konuları merkeze alan oyunculuk eğitimimiz ise anda kalmanın ve uzamdan oyun üretmenin yollarını araştırır.

Hareket Atölyesi  

Oyuncu adayımızı bedenen geliştirmek, hareket algısını arttırmak, çevresine karşı farkındalık kazandırmak, müzikle uyumunu geliştirmek, koordinasyon, kondisyon, esneklik ve rahatlama tekniklerini deneyimlemek gibi birçok elementi bir arada bulunduran hareket dersleri, başlangıç seviyesinden orta seviyelere kadar devam eder.

Yaratıcı İfade Atölyesi  

Bu dersin en temel amacı; kişinin kendini ifade tarzına yönelik bakışaçısını ve görme biçimini fark ettirmektir. Yaratıcılık kavramına, disiplinlerarası bir anlayışla bakıldığında sınırların daha da genişlediğini keşfettirmektir.

Eric Morris Oyunculuk Atölyesi  

Eric Morris tarafından 1960’lı yıllarda ortaya çıkarılan, Psikiyatr Carl Jung’un felsefesinden hareketle şekillenen Eric Morris Oyunculuk Tekniği; “oynama” olgusuna tamamen karşıdır. Oyuncuyu özgürleştirmeye, günlük hayattaki duygusal karmaşasından arındırmaya ve “olma” durumunu nasıl aktarabileceğine odaklanır.

Sahneye Giriş Atölyesi  

Sahneye giriş atölyesinde oyuncu adayı; sahnede benleştirmesi, kast etmesi, partnerleriyle iyi bir iletişim kurabilmesi, rolünü çok iyi anlayıp bunun üstüne oynadığı karakteri inşa edebilmesi üzerine çalışmalar yapar.

Craft Oyunculuk Kampı  

Craft Oyunculuk Kampı'nda 5 gece, 6 gün sürecek bir deneyime hazır mısınız? Kaz Dağları'nda gerçekleşecek bu kamp, oyunculuk, yoga, nefes ve dans atölyeleriyle dolu!